intervjuu

Küsimused autorile: kogumik "Vinguv jalaluu"

HIS: Millal sa esimest korda Fr.R. Kreutzwaldi loominguga tutvusid? Milline oli sinu lemmiklugu „Eesti rahva ennemuistsetes juttudes“, ja miks?

SV: Minu jaoks on FRK „Ennemuistsed jutud” alati olemas olnud. Tõesti ei tea, millal neid ise esimest korda lugesin, aga emaga konsulteerides sain kinnitust, et vanaema neid mulle mudilasepõlves ette luges.

Intervjuu Ulmekirjanduse Baasis

Siim Veskimees on üks neist autoritest eesti ulmes, kelle olemasolek teadvustus tänu võrguajakirja "Algernon" tulekuga tekkinud avaldamisvõimalustele ja kes eristub omataoliste seas täieliku pühendumusega teaduslikule fantastikale (SF), mille ehedamaks näiteks on 2001. a. ilmunud Galaktika sügavustesse paigutatud tegevustikuga debüütromaan "Operatsioon "Ogaline päike"". Kuigi kaugele ei jäänud ka Stalker lühijutust "Naeratus aastate tagant" samal aastal.

Intervjuu Siim Veskimehega Eesti Päevalehes

Eesti Päevaleht avaldas 1. märtsi Arkaadias Andres Mesikäpa interjuu Siim Veskimehega. Kuigi ühelt poolt on see vaieldamatult suurepärane, et üks Eesti juhtivaid päevalehti leiab ruumi ka ulmekirjanduse jaoks, tegi asjaosalisi pisut nõutuks mustvalgel näha, mis tehtud tööst lõpuks järele jäi -- interjuud oli väga tugevasti lühendatud ja Raul Sulbi eessõnast oli alles kaks lauset.

Intervjuu Reaktorile: Siim Veskimees

1. Oled oma žanriks valinud teadusulme. Kas Sa annad oma romaani ka mõnele füüsikule või astronoomile n.ö. „eelretsenseerida“? Kuskohast tulevad kõik need arvud ja arvutused? Kui tõepärased need on?

Subscribe to RSS - intervjuu