Sündmuste horisont

Kolmas tähevärav

Aga mis siis, kui mõni tähevärav oleks Eestis?

Ei, kõik on hoopis teistmoodi kui kuulsas „Stargate” seriaalis, aga mõttetu on teeselda, nagu ma sellest ei teaks. Sellega seoses tekkivate allusioonide kohta kirjutasin täpsemalt oma päevikus:

Asunduste öö

See raamat on osaliselt mõtteline järg Isaac Asimovi Roboti-tetraloogiale, kuid lehekülgedel seavad end julgelt sisse ka hoopis teistest lugudest tuntud motiivid; kummatigi on need vaid taustaks.

Haldjaradade ahvatlus (katkend)

Jõgi

Kui Oldi hiljem sellele päevale tagasi mõtles, oli kõige eredam mälestus tohutu segadus. Hirm ja põnevus muidugi ka, selline veider segu hämmingust ja seikluslustist, kuid peamiseks jäi ikkagi kõike kogetut kirjuks ja ähmaseks muutev hajevilolek.

Haldjaradade ahvatlus

* Nad olid vaevalt metsa vahelt välja jõudnud, kui Stefan relva haarates tee kõrvale põõsastesse viskus. Oldi jäi hetkeks nagu soolasammas seisma, ent laskus siis aegamööda kõhuli ja veeretas end teisele poole. Kui ta kaaslase poole vaatas, ajas see end ühe puutüve taha hoidudes püsti ja jõllitas jõele.

Kaugete päevade naeratus

Idee jutukogu välja anda tuli kirjastuse Fantaasia toimetajalt Eva Lutsult (tänan!).

Lõputu juuni

Romaan "Lõputu juuni" on, ütleme, üsna eksperimentaalse avaldamislooga. Nagu öeldud, ilmus see kõigepealt ajalehes "Lääne Elu" järjejutuna. Kui romaan oli ilmunud, andsin selle (kulka toetusel) välja digiraamatuna. Ja nüüd, 2013 aastal sain toetust ka trükiraamatu väljaandmiseks.

Pages

Subscribe to RSS - Sündmuste horisont