Õhtuleht

Keegi ei oodanud, et Hiina valetab nii suurelt

Ilma ennustamine pidi olema ülilihtne tegevus – kõigepealt tuleb homme ca 3/4 tõenäosusega sama ilm mis täna; umbes sama tõenäosusega ilm ka soojeneb, kui soojenes eilsega võrreldes; kui aga temperatuur erineb palju keskmisest, võib tendents pöörduda...

Hariduses ei tohi latti alla lasta

Mida ma tean haridusest? Mitte midagi. Olen kõigest umbes 20 aastat erinevates koolides õppinud, kuus aastat ülikooli õppejõud olnud, neli last on jõudnud ülikooli ja kaks on veel põhikoolis – mitte midagi.

Laiendatud teed ja hoogustuv autostumine

Reidi tee ehitamise käigus on taas üles kerkinud küsimused, et kas seda teed ikka on sellisel kujul vaja...

See jõle tasuta ühistransport

Ärge tulge rääkima, et Vene ajal oli ühistransport hullem. Muidugi oli ja on Venemaal siiani. Peruus ja Boliivias on ka palju hullem, olen käinud, tean. Jaapanis on puhas ja tõhus, aga sama ebainimlikult ülekoormatud. Kanada ja USAga, rääkimata Euroopast, aga ei anna võrreldagi; ja ma isegi ei räägi Soomest ja Rootsist.

Miks „Troonide mängu” 8. hooaeg nii madalalt lati alt läbi jooksis?

Lühike vastus oleks – tegijatel sai materjal otsa, George R. R. Martin ei ole veel raamatuid kirjutanud. Ent see pole kindlasti kõik.Tegelikult on telesarja nimi „Troonide mäng” („A Game of Thrones”) raamatusarja esimese osa nimi, sarja nimi on „Jää ja tule laul” („A Song of Ice and Fire”).

Brexit pole täitnud ühtegi lootust

Kirjutasin Brexitist viimati 2016. a mais ja pean tunnistama, et ei mina ega eriti keegi teine uskunud, et inglased tõepoolest ei tee kõik vahepealsed aastad muud kui vahivad nagu kassid avatud ust, suutes lahkumise praktiliseks teostamiseks ära teha tubli paar protsenti vajalikust tööst.

Sogane valimisjärgne aeg

Valimised olid suhteliselt igavad ja ettenähtavad, ent samavõrra oli ette näha, et läheb huvitavamaks, sest kõik võimalikud valitsuskoalitsioonid on parasjagu jaburad. Puhtmatemaatiliselt on võimalusi viis: Reformierakond koos Keskerakonna, EKRE või Isamaa ja sotsidega (ühest ei piisa) või Keskerakond koos EKRE-ga, lisaks üks väikestest.

Valisime neljaks aastaks sihitu uimerdamise

Läks, nagu arvata oligi

Eesti rahvas, sa oled ära teeninud kõik, mis sulle osaks langeb!

Eesti 200 – ohtlikud klounid

Ehk Herostratus ei osutunud Ephesoses valituks*

Pages

Subscribe to RSS - Õhtuleht