ats's blog

Saates „Mõtleme taas”

3. septembril sai käidud TTV saates „Mõtleme taas” rääkimas Eesti energiatuleviku võimalustest.

Sündmuste horisont sai kodulehe!

Seda raamatusarja hakkasin ma tegema 2008. aastal. 2016. aastal tegin sarjale ka kodulehe, kus kõik ilmunu kenasti koos tutvustustega näha.

Ad Astra – ulmežanri mõnitus

See on väga loll film, millele peaks olema nagu sigaretipakil hoiatus, et ekraanil toimuv solvab teadust, loogikat ja tervet mõistust. See film on uskumatu pask ja pretendeerib minu Aasta Pettumuse tiitlile. Järgnevad spoilerid!

Jää hüvasti, Nikolai Baturin

Kirjutasin selle teksti Reaktorile (ilmus 2019. mainumbris vahetult Nikolai Baturini surma järel)


Saatesõnadeks veel niipalju (24.09.2019)...

„Kolmas tähevärav” ja allusioonid SG-1-ga

Öeldakse küll, et raamat peab ise enda eest rääkima, aga mina ei alustanud! St vaadates seda, mis FB ulmeosas toimub, pole vast väga varjamatu eneseimetlus paar asja ausalt ära rääkida.

Miks ma liitusin EKRE-ga?

Tõenäoliselt tekiks see küsimus iga erakonnaga liitumisel – mistahes erakonnaga liitumine tähendab n-ö värvide näitamist, tähendab mingi seisukoha võtmist õige mitmel tasandil ja kuna igaüks meist on paratamatult seotud paljudest asjadest erinevalt arvavate inimestega, tähendab see küsimusi.

Südametunnistuse imeline odavus

Märkus:

See tekst on ilmus Vabaerakonna nädalakirjas siis, kui kõik oli veel lahtine (ja on reaalselt kirjutatud veel paar päeva varem), st juhul, kui erakonda oleks siiski valitsusse kutsutud, oleksin läinud teravasse vastuollu nn põhijoonega...

 


 

„Kõige hullem pole see, kui oled otsustanud end müüa. Palju hullem on see kui tahad müüa ja pole ostjaid.” (Norman Spinrad, „Torgi Jack Barronit”)

Raske ärkamine religiooniunest

Viimasel kolmapäeval (09.11.2016) tekitas Eesti uudiste jälgimine mitmeid dissonantse – mitte, et see meie meedialaadsete toodete puhul midagi ebatavalist oleks. Esimene uudis oli USA presidendivalimistest, alles seejärel oli jutt umbusaldusavaldusest.

Vabaerakonna juhatusse kandideerimisest

Kirjutasin avalduse, et kandideerin 5.06.2016 Vabaerakonna üldkoosolekul erakonna juhatusse

Miks ma seda teen?

Möödunud aasta märtsi esimestel päevadel kirjutasin ühe paarileheküljelise analüüsi valimistulemustest ja edasistest võimalustest; ei levitanud seda tollal laiemalt, sest pidasin teemasid piisavalt tundlikuks, et enne laiemat avalikustamist need seespool läbi arutada; sellega läks nagu paljude muude algatustega – kadus nagu kivi vette.

Pages

Subscribe to RSS - ats's blog